تبلیغات
اعجاز حقیقی خداوند - باران الماس
    خوراک | RSS
 خوراک وب

    فهرست | MENU

    پیوندهای ما

    ابر برچسب ها

.:: به پایگاه اینترنتی اعجاز حقیقی خداوند خوش آمدید ::.

امروز: 
     باران الماس
شنبه 19 شهریور 1390  بسم الله الرحمن الرحیم  نظر دهید!

بنامش در پناهش

باران الماس از سیاره هاى اورانوس و نپتون


به گفته دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا در بركلى ، سیارات اورانوس و نپتون دانه هاى تگرگ مانند الماس ساخته و فرو مى ریزند. این دو سیارات گاز گونه كه قطر هر یك به حدود 000/50 كیلومتر مى رسد در فاصله 8/2 و 5/4 میلیارد كیلومترى به دور خورشید مى چرخند منشاء این الماسها متان است . با توجه به فشار و حرارت زیاد در این دو سیاره مولكولها متان ابتدا مى شكنند و اتمهاى كربن و هیدروژن تبدیل مى شوند. سپس اتمهاى كربن به هم مى پیوندند و الماس را مى سازند این الماسها باید تحت تاءثیر جاذبه سیاره به صورت بارانى از كریستال فرود آیند.

برگرفته از كتاب در جستجوی خدا

نوشته:مهدی احمدی

گروهی از پژوهشگران با انجام تحقیقاتی و با استفاده از شبیه سازی کامپیوتری و آزمایشگاهی نشان دادند که در جو سیارات اورانوس و نپتون دانه های الماس مانند تگرگ ساخته شده و فرو می ریزند.

دانشمندان می گویند: منشاء این الماس ها احتمالا از متان است. زیرا متان می تواند تحت فشار شدید و حرارت زیاد به حالت پخته در آید. شرایط موجود در درون این دو سیاره به گونه ای است که چنین امکاناتی را بوجود می آورد. حرارت در بخش های درونی آن ها بین 2 هزار تا 3 هزار درجه کلوین است. ضمن این که فشار می تواند تا 500 هزار اتمسفر باشد. در این شرایط ملکولهای متان شکسته شده و به اتمهای کربن و هیدروژن تبدیل می شود. سپس اتمهای کربن به هم پیوسته و الماس را می سازد که این الماسها باید تحت تاثیر نیروی جاذبه سیاره به صورت بارانی از کریستال فرود آید.

مهندس احمد دالکی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و مدیر مرکز علوم و ستاره شناسی تهران در این خصوص گفت: براساس برآوردهای انجام شده اگر کلیه متان های موجود در این ناحیه به الماس تبدیل شود، احتمالا حجمی معادل 10 میلیارد کیلومتر مکعب; یعنی، رقمی در حدود 10 برابر حجم اقیانوس های کره زمین خواهد داشت.

منبع روزنامه جمهوری مورخه18/2/1379

 

     آرشیو


    جستجو در سایت    آمار زنده سایت

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :