تبلیغات
اعجاز حقیقی خداوند - دریاها و رودخانه ها - اعجازی در قرآن + كلیپ
    خوراک | RSS
 خوراک وب

    فهرست | MENU

    پیوندهای ما

    ابر برچسب ها

.:: به پایگاه اینترنتی اعجاز حقیقی خداوند خوش آمدید ::.

امروز: 
     دریاها و رودخانه ها - اعجازی در قرآن + كلیپ
شنبه 5 شهریور 1390  بسم الله الرحمن الرحیم  دسته بندی : اعجاز قرآن اعجاز علمی فیلم ویدیویی  نظر دهید!

خدای آگاه و دانا به همه علوم،  در قرآن کریم در سوره الرحمن آیه های 19 و20 اشاره به جدا بودن دو دریا در محلی که بهم می پیوندند نمو ده ومی فرماید که حائلی میان دو دریا قرار داده شده است تا از مخلوط شدن آنها جلوگیری کند:

 (55:19) مرج البحرین یلتقیان

[55:19] او دو دریا را در جایی كه به هم می پیوندند، از هم جدا می كند.

 (55:20) بینهما برزخ لا یبغیان

[55:20] حایلی میان آنها قرار داده شده است، تا از تجاوز به حدود یكدیگر جلوگیری كند.

 

علوم دریا شناسی امروز بوضوح این پدیده را باثبات رسانیده است.  هنگامی که دریای مدیترانه در جبل اطارق به اقیانوس اطلس می ریزد، مانعی بین آنها قرار می گیرد همانطوری که در تصویر زیر نشان داده شده است گرچه که علت این امر هنوز بین دانشمندان در حال بررسی است ولی  در حال حاضرطبق آخرین نظریه علت این واقعه به اختلاف درجه حرارت - شوری و غلظت مرتبط هست . که با این حساب از لحاظ قوانین ترمودینامیک اختلاف دما پس از گذشت این همه سال باید به حداقل اختلاف می رسید پس جرا نرسیده ؟!  مگر اینکه انرژی خاصی در سیستم وجود داشته باشد که این اختلاف را نگه داشته . بحث اینکه این انرژی جیست یا کیست . مقوله دیگر است . تا اینجا ما دانستیم که تمام این اطلاعات 1400 سال پیش واضح در قرآن توسط حضرت محمد(ص)  آورده شده .


>>  جهت دانلود كلیپ تصویری مربوط به این اعجاز به صورت واقعی اینجا كلیك كنید  <<
همچنین مدبر آسمانها و زمین در سوره مبارکه فرقان آیه 53 به حایلی محکم و نفوذ ناپذ یر که بین دو دریای شور وشیرین قرارگرفته و باعث جدایی آنها می گردد اشاره می فرماید:

 (25:53) وهو الذی مرج البحرین هذا عذب فرات وهذا ملح أجاج وجعل بینهما برزخا وحجرا محجورا

[25:53] اوست كه دو دریا را به هم می پیوندد؛ یكی تازه و گواراست، در حالی كه دیگری شور و غیر قابل نوشیدن. و او آنها را با حایلی محكم و نفوذناپذیر (تبخیر) از هم جدا كرد.

 در شکل زیر سطح مقطع یک خلیج و درصد شوری آب آن نشان داده شده است. در این شکل می توانیم جدایی آب شیرین و شور را ( partition zone)همانطوری که خدای علیم در قرآن کریم بیان فرموده است به وضوح ببنیم.

 

 
    آرشیو


    جستجو در سایت    آمار زنده سایت

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :