تبلیغات
اعجاز حقیقی خداوند - جنین انسان در قرآن - جنین شناسی درست و دقیق
    خوراک | RSS
 خوراک وب

    فهرست | MENU

    پیوندهای ما

    ابر برچسب ها

.:: به پایگاه اینترنتی اعجاز حقیقی خداوند خوش آمدید ::.

امروز: 
     جنین انسان در قرآن - جنین شناسی درست و دقیق
شنبه 5 شهریور 1390  بسم الله الرحمن الرحیم  دسته بندی : اعجاز در انسان اعجاز قرآن اعجاز علمی اعجاز در پزشكی  نظر دهید!

خدای متعال در قران مجید مراحل بوجود آمدن انسان را چنین بیان می فرماید:

 (23:12) ولقد خلقنا الإنسن من سللة من طین

[23:12]  ما انسان را از نوعی گل مخصوص آفریدیم.

 

 (23:13) ثم جعلنه نطفة فی قرار مكین

[23:13] پس از آن، او را از قطره ای كوچك به وجود آوردیم كه در داخل محیطی كاملا محفوظ قرار گرفته است.

 

[23:14] ثم خلقنا النطفة علقة فخلقنا العلقة مضغة فخلقنا المضغة عظما فكسونا العظم لحما ثم انشانه خلقا ءاخر فتبارك الله احسن الخلقین

[23:14] سپس ما آن قطره را به (رویان) معلق تبدیل كردیم و بعد (رویان) معلق را به تكه (جنین) رشد دادیم، سپس از تكه (جنین) استخوانها را آفریدیم، آنگاه استخوانها را با گوشت پوشاندیم. این چنین، ما مخلوقی جدید به وجود می آوریم. خجسته ترین خداست، بهترین خالق.

درآیه 23:14 کلمات عربی علقه و مضغه برای بیان حالت های جنین در رحم مادر بکار رفته است.  در ادبیات عرب، برای کلمه علقه سه معنای متفاوت می یابیم:

1. زالو

2. یک چیز آویزان

3. توده یالخته خون

تصویرA  درزیریک جنین را درمراحل ابتدایی شکل گرفتنش دررحم مادر نشان می دهد. تصویرB نمودار یک زالورا نشان می دهد.  مقایسه این دو تصویر مارابه حکمت کاربرد لغت علقه توسط خالق مدبرجهان هستی در آیه 23:14 قرآن مجید راهنمایی می کند. 

کلمه علقه در زبان عربی همچنین بمعنای یک شیء آویزان است.  تصاویر زیر عکس یک جنین را در مراحل اولیه شکل گرفتنش در رحم مادر نشان میدهد.  این تصاویر که با استفا ده از تکنولوژی  فتو میکرو گراف برداشته شده است، آویزان بودن جنین به خوبی (با علامت B) در مرحله علقه (تقریبا 15 روزه گی جنین) در رحم مادر نشان میدهد. اندازه جنین در این مرحله حدود 6/. میلیمتر است. 


سومین معنای کلمه علقه در زبان عریی مرادف است با یک توده یا لخته خون.  نمودار زیریک جنین را درحالی که از رحم مادر آویزان است نشان میدهد.  وجودمویرگهای انبوهی که در آنها خون جاری است جنین رادر این مرحله از شکل گرفتنش به یک توده یا لخته خون تبدیل نموده است.
 


حال بیایید عقل و وجدان خودرا به داوری بخوانیم.  چگونه بشری بدون اتکاء به علم خالق انسانها وبی هیچ دسترسی به علوم و تکنولوژی پزشکی امروزه می توانست چنین تعبییر دقیق و علمی از شکل گرفتن جنین در رحم مادررا آورده باشد؟!!!  خجسته باد نام خدا خالق آسمانها و زمین و هستی دهنده تمام موجودات.

اما مرحله بعدی شکل گرفتن جنین در قرآن مجید مضغة نامیده شده است که به معنای چیز جویده شده است.  تصویر زیرشکل جنین را درمرحله مضغه (A) با شکل یک قطعه آدامس جویده شده نشان میدهد(B).  تشابه این دو شکل بازفرد عاقل را از دقت علمی کاربرد مفاهیم طبیعی درقرآن کریم متحیرمی کند.
    آرشیو


    جستجو در سایت    آمار زنده سایت

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :