تبلیغات
اعجاز حقیقی خداوند - اعجاز عددی قرآن کریم (عدد 19 در قرآن)
    خوراک | RSS
 خوراک وب

    فهرست | MENU

    پیوندهای ما

    ابر برچسب ها

.:: به پایگاه اینترنتی اعجاز حقیقی خداوند خوش آمدید ::.

امروز: 
     اعجاز عددی قرآن کریم (عدد 19 در قرآن)
شنبه 14 اردیبهشت 1392  بسم الله الرحمن الرحیم  دسته بندی : نوشته ها و مقالات اعجاز قرآن اعجاز علمی  نظر دهید!

 

اعجاز عددی قرآن کریم (عدد 19 در قرآن)


   قرآن مجید از معجزات بزرگ خداوند برای تائید نبوت پیامبر اکرم (ص) می باشد. معجزه ای جاوید و ماندنی که خداوند به مصداق آیه: "انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون" خود ضامن حفظ آن از هر گونه تحریف یا تغییر و انحراف شده است. در اینجا بعد اعجاز عددی قرآن مورد بحث قرار می گیرد:

   گروهی از مسلمانان مسجد توسان ایالت آریزونای آمریکا با کمک کامپیوتر ، یک رشته بررسی های ریاضی و عددی بر روی الفاظ قرآن مجید انجام داده اند. در این بررسی و تحقیق مشخص شده است که قرآن از یک نظم بی نهایت دقیق و اعجاز آمیز برخوردار است و این نظم ریاضی ، از ابتدا تا انتهای کتاب خدا ، به چشم می خورد. بر اثر این تحقیق که 1400 سال پس از نزول قرآن صورت می گیرد ، دو مسئله مهم بخوبی اثبات می شود:

اول: این کتاب مقدس بی هیچ تردید از سوی خداوند عز و وجل نازل شده و این حقیقت برای هر فرد شکاک و بد گمانی نیز بر اساس دلایل مادی قابل اثبات است.

دوم: این قرآن به دور از هر گونه تحریفی ، سالم و دست نخورده به دست ما رسیده است. چرا که اگر تحریف شده بود ، نظم ریاضی آن که بخشی از آن را مشاهده خواهیم کرد ، به این صورت دقیق و تا این حد ، معجزه آسا که هم اکنون خواهیم دید ، محکم و استوار بر جا نمی ماند.

   ما در اینجا ، به یاری خداوند موفق شدیم این بررسی و تحقیق را در حد توان ،‌ خلاصه و ساده کنیم. عجیب ترین نکته ای که در این بحث روشن شده ، موضوع عدد 19 است که خود ، یکی از اعداد غامض و یکی از معجزات قرآن را تشکیل می دهد و ما در بررسی خویش ، گوشه هائی از اعجاز ریاضی مربوط به این عدد را نشان خواهیم داد:

خداوند تبارک و تعالی پیرامون کیفر کفار و منکرین اسلام و قرآن در سورۀ مدثر می فرماید:

   « و تو چگونه خواهی دریافت که سختی عذاب دوزخ تا چه حد است؟ ، شرار آن هیچ چیز باقی نگذارد و همه را بسوزاند. آن آتش بر آدمیان روی نماید. بر آن آتش ، نوزده تن ( فرشتۀ عذاب ) موکلند »  ( آیات 27 تا 30 مدثر )

آنگاه بلافاصله در آیه بعد می فرماید:

   « و ما تعداد فرشتگان را جز برای فتنه و آزمون کفار ،‌ نوزده قرار ندادیم تا هم اهل کتاب یقین کنند ( که ذکر این عدد مطابق تورات و انجیل است ) و هم بر یقین بیفزاید و دیگر در دل مومنان به اسلام و اهل کتاب ،‌ هیچ شکی نماند و نیز بیمار دلان و کافران به طعنه گویند که خدا از این مثل ، یعنی ذکر عدد نوزده برای فرشتگان چه منظوری داشت ؟... »  ( آیه 31 مدثر )

   چنانکه در این آیات آمده ،‌ خداوند سبحانه و تعالی ،‌ شماره 19 را جهت امتحان و آزمایش بشر قرار داده است و اسراری در ورای آن نهفته است که موجب افزایش ایمان مومنین و از بین بردن شک شکاکان می گردد. بنا بر این به همراه هم برخی اسرار قرآن مجید را در رابطۀ با شمارۀ 19 پیگیری می کنیم. سپس قضاوت را به عهده خودتان می گذاریم ، که بگوئید آیا این قرآن ، ساخته و پرداخته بشر است و یا آیا بعد از 1400 سال با تحریفاتی بدست ما رسیده است؟... ، البته از اینکه بحث را به شیوۀ ریاضی و حسابی ارائه می کنیم ، پوزش می خواهیم. ولی ما آن را مناسب ترین شیوه برای عرضه چنین موضوعی تشخیص دادیم.

1. اولین آیه قرآن که همان « بسم الله الرحمن الرحیم » می باشد ، مرکب از 19 حرف است.

2. قرآن مجید از 114 سوره تشکیل شده که این عدد بر عدد 19 قابل تقسیم است ،  6=19÷114

3. اولین آیات نازله قرآن از سوره علق می باشد که اگر سوره های قرآن را از آخر بشماریم ، سوره علق ، نوزدهمین سورۀ قرآن است.

4. خود سوره علق از 19 آیه تشکیل شده است.

5. تعداد حروف این سوره ( سوره علق ) 285 حرف است که به عدد 19 قابل تقسیم می باشد ،  15=19÷285

6. هنگامی که جبرئیل ( ع ) برای اولین بار ، قرآن را برای پیامبر نازل کرد ، آیات اولیه دقیقا از 19 کلمه تشکیل شده بود که عبارتند از:

« اقرا باسم ربک الذی خلق ، خلق الانسان من علق ، اقرا و ربک الاکرم ، الذی علم بالقلم ، علم الانسان مالم یعلم »

7. این 19 کلمه از 76 حرف تشکیل شده که این عدد ، حاصلضرب تعداد حروف بسمله ( 19 حرف ) در تعداد کلمات آن (‌ 4 کلمه ) است ، 76=19×4

8. هنگامی که جبرئیل ( ع ) برای دومین بار نازل شد ، آیاتی از سورۀ قلم را تا آنجائی که می فرماید: «‌ ودوالو تدهن فیدهون » برای پیامبر قرائت نمود. این آیات از 38 کلمه تشکیل شده اند که عبارت است از:  19×2

9. هنگامی که جبرئیل ( ع ) برای سومین بار نازل شد ، آیاتی از سورۀ مزمل را تا آنجائی که می فرماید: « و اهجر هم هجرا جمیلا » برای پیامبر قرائت نمود. این آیات از 57 کلمه تشکیل شده اند که عبارت است از:  19×3

10. هنگامی که جبرئیل ( ع ) برای چهارمین بار نازل شد ، آیات اولیه سورۀ مدثر را تا آیه شماره 19 یعنی همان جائی که می فرماید: « علیها تسعة عشر » با خود آورد.

11. هنگامی که جبرئیل ( ع ) برای پنجمین بار نازل شد ، سورۀ فاتحه را به همراه « ‌بسمله » که از 19 حرف تشکیل می شد ،‌ آورد. نزول این سوره مستقیما یعد از آیه «‌ علیها تسعة عشر » در سوره مدثر بود. مطمئنا رابطه محکمی میان این رقم و آیات بعدی هست که قرآن را مد نظر دارد و نمی توان آن را تصادفی و یا ساخته دست بشر دانست.

12. خداوند سبحانه و تعالی ، این معجزه ریاضی مبتنی بر شماره 19 را به عنوان « ذکری للبشر » و یا « احدی الکبر » و «‌ نذیرا للبشر » توصیف نموده است.

13. هر کلمه از کلمات  "بسمله"  در سراسر قرآن به اندازه ای تکرار شده که مجموع آن بر 19 قابل تقسیم است. مثلا:

بسم : دقیقا 19 مرتبه تکرار شده است

الله : 2698 مرتبه تکرار شده ،‌ یعنی  19×142

الرحمن : 57 مرتبه تکرار شده ، یعنی  19×3

الرحیم : 114 مرتبه تکرار شده ، یعنی  19×6

14. قرآن از 114 سوره تشکیل شده است ، یعنی  19×6

15. هر سوره ای با بسمله شروع می شود ، بجز سوره توبه که بسمله ندارد. یعنی قاعدتا باید فقط 113 بسمله در قرآن باشد ، ولی از آنجائی که قرآن نظم ریاضی دقیق و متقنی دارد و نباید این نظم به هم بخورد ، می بینیم در این مورد نیز خداوند ما را در برابر معجزه دیگری قرار می دهد: اگر سوره های قرآن را از سوره توبه به بعد بشماریم ، نوزدهمین سوره ، سوره نمل خواهد بود. چنانچه سوره نمل را تلاوت نمائیم ، می بینیم در آن یک بسمله در آیه «‌ انه من سلیمان و انه بسم الله الرحمن الرحیم الاتعلوا علی و اتونی مسلمین » وجود دارد که حاکی از وجود 114 بسمله به اندازه 114 سوره می باشد و جالب اینکه برای رسیدن به همین بسمله غایب ، باید از شماره 19 استفاده کرد.

16. در سوره نمل دو بسمله وجود دارد. یکی در ابتدای سوره و دیگر در آیه سی ام همان سوره ، چنانچه تعداد کلمات میان دو بسمله را بشماریم ، 342 کلمه می باشد. یعنی  19×18

17. تعداد ارقامی که در قرآن مجید ذکر شده است ،‌ مانند: «‌ اربعین لیلة ... سبع سموات ... » و ... ، ‌مجموعا 285 رقم می باشد. یعنی 285 بار در قرآن ، رقم ذکر شده که می شود:  19×15

18. جمع این 285 رقم ، 174591 می باشد. یعنی  19×9189

 

اکنون گوشه دیگری از این اعجاز عددی را می بینیم:

برخی سوره ها هستند که با حروف مقطعه آغاز می شوند ، مانند: « الم » یا «حم » و نظیر آن.

اینک روشن شده است که این حروف به گونه ای معجزه آمیز ارتباط محکمی با نظم ریاضی قرآن دارند.

مثلا:

1. با بررسی سوره "ق" که با حرف « ق » شروع می شود ، می بینیم که این سوره حاوی 57 حرف « ق » است.

یعنی  19×3

2. در بررسی سوره "شوری" که با حروف « حم عسق » شروع می گردد ، می بینیم این سوره نیز علیرغم اینکه سوره ای طولانی است ، دارای 57 حرف « ق » است.

یعنی  19×3

3. سوره "ق" و سوره "شوری" هر دو دارای 57 حرف « ق » است که مجموع آنها 114 یعنی مساوی تعداد سوره های قرآن مجید می باشد. بنابر این چه نظری دارید ، که اگر توجه کنید که کلمه قرآن نیز با حرف « ق »‌شروع می گردد. آیا این هم مسئله ای تصادفی است؟...

4. عجیب ترین مسئله که انسان نمی تواند تصور آن را بکند ، آیه 13 سوره "ق" است که می فرماید: « و عادوا فرعون و اخوان لوط ». این تنها موردی است که قرآن کلمه "اخوان" را برای "لوط" بکار می برد و همیشه از کلمه "قوم لوط" استفاده می کند ، ولی اینجا برای اولین مرتبه از کلمه « اخوان لوط » استفاده می کند. چون اگر کلمه "قوم" بکار می رفت ، به 57 عدد « ق » یک « ق » افزون می گردید و نظم ریاضی بهم می خورد.

5. اگر حروف « ن » را در تنها سوره ای که با این حرف آغاز می شود ( یعنی سوره قلم ) بشماریم ، می بینیم این سوره حاوی 133 حرف « ن » است.

یعنی  19×7

6. اگر حرف « ص » را در سه سوره ای که با آن آغاز می گردند ( سوره اعراف " المص" و سوره مریم "کهیعص" و سوره ص "ص" ) شماره کنیم ، مجموع حروف « ص » در این سوره 152 عدد می باشد.

یعنی  19×8

7. اگر حرف « ط » و حرف « ة » را در سوره "طه" بشماریم ، مجموع این دو حرف 342 عدد می شود.

یعنی  19×18

8. اگر مجموع حروف « ی » و « س » را در سوره "یس" بشماریم ، مجموع انها را 285 حرف می یابیم.

یعنی  19×15

9. اگر حروف « ه » و « م » را در 7 سوره ای که با دو حرف « حم » آغاز می گردند بشماریم ، مجموع آنها را 8987 می یابیم.

یعنی  19×473

10. اگر حروف « ا » و «ل » و « م » را در پنج سوره ای که با این حروف شروع می گردند ( الم ) حساب کنیم ، مجموع آنها 26676 است.

یعنی  19×1404

11. اگر حروف « ا » و « ل » و « ر » را در پنج سوره ای که با این حروف شروع می گردند ( الر ) حساب کنیم ، مجموع آنها 9709 است.

یعنی  19×511

12. اگر حرف « ط » را در چهار سوره ای که با آن شروع می گردند و نیز حرف « س » را در پنج سوره ای که با آن حرف آغاز می گردند بشماریم ، می بینیم مجموع آنها 494 است.

یعنی  19×26

13. مجموع حروف « ط » و « س » در پنج سوره و حرف « م » در هفده سوره ، جمعا 9177 است.

یعنی  19×483

14. سوره "رعد" با حروف « المر » شروع می گردد و جمع این حروف در این سوره 1501 حرف است.

یعنی  19×79

15. در سوره "اعراف" که با حروف « المص » شروع می شود ، مجموع این حروف در این سوره 5358 حرف است.

یعنی  19×282

16. در سوره "مریم" که با حروف « کهیعص » شروع می شود ، مجموع این حروف در این سوره 798 حرف است.

یعنی  19×42

17. در سوره "شوری" که با حروف « حم عسق » شروع می شود ، مجموع این حروف در این سوره 570 حرف است.

یعنی  19×30

18. جمع حرف « ا » در سیزده سوره ای که با آن شروع می شود 17499 عدد می باشد.

یعنی  19×921

19. جمع حرف « ل » در سیزده سوره ای که با آن شروع می شود 11780 عدد می باشد.

یعنی  19×620

20. جمع حرف « م » در هفده سوره ای که با آن شروع می شود 8683 عدد می باشد.

یعنی  19×457

   بدین گونه بدور از هر گونه احساسات و فقط با دلایل مادی ، مشاهده می کنیم که این قرآن عظیم بر اساس یک نظم ریاضی بسیار پیچیده و دقیق تدوین گردیده است و نمی تواند ساخته دست بشری باشد که در 1400 سال قبل می زیسته است.


   همچنین این معجزه عددی خود دلیل قاطعی است که قرآن بدون هیچ گونه تحریفی و یا تغییری به دست ما رسیده است و چنانچه غیر از این بود ، نظم ریاضی موجود مختل می شد و دیگر این گونه ترتیبی را در مورد عدد 19 مشاهده نمی کردیم.    آرشیو


    جستجو در سایت    آمار زنده سایت

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :